Print Friendly

Sauna je neopísateľný všeliek pre Váš organizmus, je Vaše zdravie, Váš relax. Uvoľňuje telo a napomáha pozitívnej nálade. Vďaka pravidelnému používaniu uvoľníte každodenný stres a zbavíte sa napätia. Účinok sauny na otužovanie organizmu je naozaj nenahraditeľný. Sauna je v princípe striedavý kúpeľ. Po veľkom prehriatí tela v potiarni, kde z tela vylučujeme škodlivé látky, sa následne čo najprudšie ochladzujeme, čím spôsobujeme tzv. „pozitívny šok“, ktorý v spúšťa tvorbu endorfínov navodzujúcich pocit pohody, šťastia, pokoja. Tento blahodarný proces opakujeme niekoľkokrát za sebou.

Domáce sauny

Sauny

Domáca sauna je vhodná do bytu, domu, či do Vašej záhrady, ako imidžový doplnok, vypĺňa inak nevyužité priestory napr. v pivnici, či pod schodmi.

Novým trendom medzi domácimi saunami, je zabudovanie infražiaričov do sauny, ktoré rozširujú možnosti starostlivosti o Vaše telo. Veľkou výhodou je, že sa nevyžaduje ďalší priestor na dobudovanie infra kabíny.

Verejné sauny

Verejná sauna

Verejné sauny sú samostatnou kategóriou, v ktorých je potrebné dodržiavať viaceré dodatočné individuálne kritéria a musia sa spĺňať príslušné vyhlášky a predpisy.

Vo wellness zariadeniach s niekoľkými saunami sa odporúča, aby jedna z nich bola dostatočne veľká aj na vykonávanie saunových ceremoniálov. V prípade Vášho záujmu nazrite do sekcie Wellness.

Výhody domácej sauny

1. Úspora nákladov

Pri domácom saunovaní sa spotrebuje na jedno normálne saunovanie cca 8kWh elektrickej energie x 0,20 € = 1,60 €. Pri 50 saunovaniach je to 50 x 1,6 €  = 80 € ročne.

Pri investovaní do klasickej domácej sauny v cene cca 3.500 € je kalkulovaná návratnosť 2,7 roka. Je to investícia do Vášho zdravia, relaxu a prevencia pred zdravotnými problémami v rôznych obdobiach roka.

Podrobný výpočet návratnosti

2. Súkromie

Najväčšou výhodou domácej sauny je práve Vaše súkromie. Nastavíte si podmienky, teplotu a vlhkosť, podľa Vašej nálady a relax môže začať. Saunovanie s rodinou, deťmi, či s pozvanými priateľmi počas klebiet, rôznych diskusií. Výhody domácej sauny sú nesporné, neopísateľné, stačí si ju predstaviť a vyskúšať. Vždy pripravená pre Vás.

3. Časová nezávislosť

Domáca sauna a jej používanie v pohodlí domova, kde viete dokonale vypnúť a venovať dostatočnú pozornosť jednotlivým saunovacím cyklom je ideálny prostriedok, ako si vychutnať blahodárny pocit z uvoľnenia, relaxu a odpočinku. Súkromná sauna Vám kedykoľvek poskytne všetky svoje benefity. Vaše telo a myseľ sa Vám potom poďakujú.

Benefity saunovania

  • Zlepšuje kvalitu spánku, podporuje zaspávanie a prehlbuje jeho osviežujúci účinok
  • Znižuje hladinu krvného cukru
  • Vplýva na vzostup hladín imunitných látok, čo je predpokladom odolnosti voči virózam dýchacích ciest
  • Zlepšuje sexuálnu funkciu u mužov a žien
  • Zlepšuje účinnosť tráviacej sústavy
  • Uvoľňuje a regeneruje kostrové svalstvo – odstraňuje bolesť
  • Znižuje krvný tlak u osôb so zvýšeným krvným tlakom, u zdravých ľudí krvný tlak nemení
  • Otužuje organizmus, čím predchádza akútnym nachladnutiam a virózam
  • Uvoľňuje stres a prináša pocit eufórie

Čo potrebujete vedieť pred kúpou sauny

Umiestnenie

Počas stavby nového domu je vhodné počítať so saunou už pri projekte domu. Predstavte si vlastný wellness v kúpeľni, zimnej záhrade, pivnici, podkroví, pod schodmi, v garáži, prípadne exteriérový saunový domček.

Typ sauny

Ponúkame rôzne typy sáun s rôznymi parametrami. Interiérová, exteriérová, klasická fínska, biosauna, bylinková sauna, kombinovaná sauna s parou, dokonca dymová sauna, sauna s pieckou na tuhé palivo, ale aj sauna typu ruskej bane.

Doplnky

Pre lepší zážitok zo saunovania ponúkame rôzne doplnky ako farby osvetlenia, vonné esencie, zabudovanú soľnú stenu, či možnosť počúvania hudby. Je možné kombinovať rôzne materiály, presklenie podľa Vašich želaní.

Materiál

Severský smrek, severská bezsuková borovica, kanadský červený ceder, kanadská jedľa, alebo nové saunové materiály ako osika, jelša, thermo osika, thermo jelša. Topoľ, abachi, osika a thermodrevo sa používajú v saunách pre svoju vlastnosť neakumulovania tepla a slúžia na výrobu súčastí, ako ochrana pred  popálením Vášho tela.

Inštalácia

Odporúčame vopred konzultovať s nami priestor, v ktorom bude sauna umiestnená. Pred montážou a pripojením sauny je potrebné zabezpečiť elektrickú prípojku v závislosti od typu sauny, buď na 220 V alebo 380 V. Dodacia doba je 3-5 týždňov, samotná montáž a inštalácia sauny u Vás trvá max. 2 dni.

Prevádzkové náklady

Sauna s elektrickou saunovou pieckou vyhreje saunu na teplotu saunovania cca 80 až 90 °C, v priebehu 30 až 45 minút. Počas 3 saunových procesov spotrebujeme cca 8 kWh elektrickej energie, za ktorú zaplatíme pri súčasných cenách iba cca 1,60 €.

Máme prax a skúsenosti. Pre viac informácií a poradenstvo nás kontaktujte.

Naša ponuka sáun

Výpočet návratnosti

 

Skúsme spolu počítať:

Spolu s partnerkou/partnerom sa chcem pravidelne saunovať, pravidelne raz týždenne.

Najbližšia sauna je od domu 10 km, vstupne pre jednu osobu na dobu saunovania (t.j.cca 2-2,5hod.) je €10,00. 

Občerstvenie minerálkou, džúsom, teplým nápojom nech je €2,50 na osobu.

Ročné výdavky po spočítaní sú :

50 x 10 x 2=€1000,00 pre vstupné,

50 x 20 x 0,13= €130,00 pre dopravu,

50 x 2,5 x 2= €250,00,

čiže celkom ročne €1.380,00.

Pri domácom saunovaní spotrebujete na jedno normálne saunovanie cca. 8kWh elektrickej energie x €0,20 = €1,60.

Pri 50 saunovaniach je to 50×1,6 = €80,00 ročne.

Ak klasická domáca sauna stoji cca €3.500,00, máte Vaše náklady vrátené za 2,7 roka.

To stojí za zamyslenie, to stojí za to venovať svojmu zdraviu, relaxu a prevencii pred zdravotnými problémami.

×
Košík je prázdny. Pridajte nejaký produkt!